Czy czujecie magię Świąt? My już czujemy ją bardzo mocno.

W dniu 12.12.2018r jak co roku w Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo – Terapeutycznej w Gdańsku odbyło się spotkanie świąteczne z dziećmi z Domu oraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Agnieszką Sokalską-Kapała – Członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego, Panią Katarzyną Weremko – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego oraz Panią Agnieszką Zabłocką Z-ca Dyrektora ROPS oraz z naszymi wspaniałymi sponsorami, którzy wspierają naszą Fundację. Nie mogło zabraknąć naszych Maluchów.

Spotkanie świąteczne, w którym braliśmy udział było bardzo ciepłe, pełne wzruszeń oraz uśmiechów. Rozpoczęło się od powitania gości przez Panią Dyrektor Domu Ilonę Puckowską-Pociask, a następnie ksiądz proboszcz Mirosław Paracki poprowadził modlitwę, a także pobłogosławił opłatek, którym się podzieliliśmy. Całą imprezę uświetnił młodzieżowy chór z XIX Liceum Ogólnokształcącego Scherzi Musicaly. Nie zabrakło również świętego Mikołaja, który przy pomocy elfa rozdał dzieciom prezenty. Gdańska Fundacja Korczaka przyczyniła się do tej radości dziecięcej fundując prezenty dla jednej z grup. Po zakończonej części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie Kucharki Domu Korczaka. Było pysznie.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniałą atmosferę, za uśmiech i za to, że pamiętacie o nas nie tylko w świątecznym okresie. Życzymy Wam raz jeszcze zdrowych, pogodnych Świąt i … do siego roku.

 

Zobacz zdjęcia

27 sierpnia w Domu im J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo -Terapeutycznej w Gdańsku odbyło się kolejne wielkie świętowanie. Dzięki akcji Radio Gdańsk S.A.,po której słuchacze wpłacali środki finansowe na zakup samochodu, dofinansowaniu z Fundacja Grupy PERN,  wpłatom naszych Darczyńców, a także wielkiej zbiórce nakrętek, udało nam się zakupić nowy samochód. Jest to 9-osobowy Ford Transit wyprodukowany specjalnie dla nas, przystosowany do przewozu dzieci niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tak fantastyczne przedsięwzięcie. To dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy zrealizować tak wielki plan!!!:):)

W piątek zorganizowaliśmy wycieczkę do Mega Parku Rozrywki w Grudziądzu. Było fantastycznie. Dzieci podziwiały zwierzęta w Mini Zoo, prehistoryczny park z dinozaurami. Przeżyły niesamowitą przygodę w miasteczku westernowym rodem z Dzikiego Zachodu oraz na chwilę przeniosły się w świat bajek podziwiając swoich baśniowych bohaterów, zwiedzając chatkę na kurzej łapce i mieszkanko krasnoludków.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, to dzięki Wam możemy organizować wycieczki.

Wakacje niestety dobiegają już końca - w tym roku wyjątkowo pełne słońca. Dziękujemy wszystkim naszym Darczyńcom, dzięki którym dzieci mogły spędzić fantastyczny czas.

W tym roku gościnnością zauroczył nas właściciel hoteli DOBRY HOTEL - Pan Leszek Mięczkowski. Na jego zaproszenie najpierw 12 dzieci wraz z opiekunami miała zapewniony hotel wraz z wyżywieniem w samym centrum Zakopanego.  Dzieci były na: Rusinowej Polanie, w Dolinie Kościeliska, wjechały kolejką na Gubałówkę, na Kasprowy Wierch, zawędrowały nad Morskie Oko, płynęły tratwą Dunajcem, spacerowały po Krupówkach, były na Wielkiej Skoczni oraz w Rabkolandii. Następnie ośmioro dzieci spędziło cudowny tydzień w Krakowie. Bacznie obserwowały smoka zionącego ogniem, zwierzęta w ZOO, przejechały się dorożką, meleksem, odwiedziły podziemia rynku oraz Muzeum Lotnictwa, Muzeum Figur Woskowych.

Pracownicy obu hoteli Pana Leszka Mieczkowskiego ugościli nas wspaniale i z uśmiechem. Wszelkie  dodatkowe atrakcje oraz dojazdy do Krakowa i Zakopanego zapewniła nasza Fundacja.

Pozostałe dzieci miały zapewnione wycieczki na miejscu. Były wyjścia na plażę, do Parku Oliwskiego, na Jarmark Dominikański, na Starówkę, do Oceanarium. Płynęliśmy statkiem po Motławie, odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne, Narodowe i Starych Zegarów, byliśmy również na wystawie Dinozaurów, w  oliwskim ZOO i w kinie. Każde wyjście osłodzone było pysznymi lodami :)

 

Zobacz galerię

Jak co roku w Korczakowskim Ogrodzie odbyło się spotkanie kochanych rodzin zastępczych, zaprzyjaźnionych i naszych wolontariuszy. Zabawę prowadził wesoły Kapsel Bombelkowski, a obecnością zaszczycili nas wierni Przyjaciele z Trójmiejskiego Towarzystwa Motocyklowego. 
Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną zabawę.

Zobacz galerię