W piątkowy piękny dzień 14.06.2019r po raz kolejny odbyło się zorganizowane przy naszym udziale spotkanie zaprzyjaźnionych na różnych obszarach z Korczakiem osób - było bardzo wesoło, słonecznie, smacznie - w każdym kącie korczakowskiego ogrodu uśmiechały się twarze dorosłych i dzieci. Cieszymy się niezmiernie, że przybyło do nas tylu przyjaciół 🙂

Zobacz galerię

16 maja 2019r Fundacja opłaciła przejazd Dzieci z Domu im.J.Korczaka na XXVI Kwidzyńskie Forum Teatralne, gdzie mali aktorzy przedstawili spektakl pt „American Dream”. Radość była tym większa, że główny aktor show wyreżyserowanego przez Karinę Kocieniewską otrzymał nagrodę indywidualną za grę aktorską. Razem z dziećmi występowali wychowawcy placówki, a stroje do spektaklu wykonała Monika Ostrowska. Smacznym zakończeniem wyjazdu był przepyszny deser lodowy

Zobacz galerię

14 maja 2019r dzieci z Domu Korczaka dzięki Fundacji, która zakupiła bilety do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im.Fryderyka Chopina wysłuchały przedstawienia pt.„Lato Vivaldiego”. Wrażenia muzyczne wprowadziły nas radośnie w nadchodzącą, miejmy nadzieję – ciepłą porę roku oraz WAKACJE :)

Zobacz galerię

U schyłku tegorocznego karnawału zaprosiliśmy nasze Dzieci i dzieci z rodzin zastępczych, a także wolontariuszy i pracowników Domu im.J.Korczaka RPOT w Gdańsku na wspólny bal karnawałowy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przednią zabawę, za przygotowanie cudownych strojów, za uśmiech i wspólnie spędzony czas.

Zobacz galerię

Czy czujecie magię Świąt? My już czujemy ją bardzo mocno.

W dniu 12.12.2018r jak co roku w Domu im. J. Korczaka Regionalnej Placówce Opiekuńczo – Terapeutycznej w Gdańsku odbyło się spotkanie świąteczne z dziećmi z Domu oraz z zaproszonymi gośćmi: Panią Agnieszką Sokalską-Kapała – Członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego, Panią Katarzyną Weremko – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego oraz Panią Agnieszką Zabłocką Z-ca Dyrektora ROPS oraz z naszymi wspaniałymi sponsorami, którzy wspierają naszą Fundację. Nie mogło zabraknąć naszych Maluchów.

Spotkanie świąteczne, w którym braliśmy udział było bardzo ciepłe, pełne wzruszeń oraz uśmiechów. Rozpoczęło się od powitania gości przez Panią Dyrektor Domu Ilonę Puckowską-Pociask, a następnie ksiądz proboszcz Mirosław Paracki poprowadził modlitwę, a także pobłogosławił opłatek, którym się podzieliliśmy. Całą imprezę uświetnił młodzieżowy chór z XIX Liceum Ogólnokształcącego Scherzi Musicaly. Nie zabrakło również świętego Mikołaja, który przy pomocy elfa rozdał dzieciom prezenty. Gdańska Fundacja Korczaka przyczyniła się do tej radości dziecięcej fundując prezenty dla jednej z grup. Po zakończonej części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie Kucharki Domu Korczaka. Było pysznie.

Dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniałą atmosferę, za uśmiech i za to, że pamiętacie o nas nie tylko w świątecznym okresie. Życzymy Wam raz jeszcze zdrowych, pogodnych Świąt i … do siego roku.

 

Zobacz zdjęcia